Sort by

Jakob Mathews has logged 31 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Predator 2

Predator 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
R100

R100

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry