Sort by

Jak-Luke has logged 275 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
African Apocalypse

African Apocalypse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
New Order

New Order

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ultraviolence

Ultraviolence

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honeymood

Honeymood

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Limbo

Limbo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Noodle Kid

Noodle Kid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Yingying

Finding Yingying

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Merkel: Anatomy of a Crisis

Merkel: Anatomy of a Crisis

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jimmy Carter: Rock & Roll President

Jimmy Carter: Rock & Roll President

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chained

Chained

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Beauty Water

Beauty Water

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Undine

Undine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Oak Room

The Oak Room

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revenge Ride

Revenge Ride

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Time

Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Good Man

A Good Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In Between Dying

In Between Dying

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Violation

Violation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get the Hell Out

Get the Hell Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wildfire

Wildfire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Love

After Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
180 Degree Rule

180 Degree Rule

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry