• The Policeman's Lineage

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Last Mercenary

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Val

    ★★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Boogie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Land

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Fatman

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★★

  • The Donut King

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Beach

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Uproot

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★