Jake has logged 11 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry