Sort by

jake has logged 20 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry