• Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Emoji Movie

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★