Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pulse

Pulse

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Centurion

Centurion

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Solomon Kane

Solomon Kane

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Knowing

Knowing

2009
×
★★
Edit this entry  
21
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Arisaka

Arisaka

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Outsider

The Outsider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
Read the review Edit this entry