JakeBaker has logged 22 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
IO

IO

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry