Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Duty After School

Duty After School

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Mouth

Big Mouth

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clannad

Clannad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sabrina

Sabrina

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Let's Eat

Let's Eat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wings

Wings

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cemara's Family 2

Cemara's Family 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sacred 2

Sacred 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
K-On! The Movie

K-On! The Movie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orange

Orange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
AnoHana: The Flower We Saw That Day

AnoHana: The Flower We Saw That Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Magnitude 8.0

Tokyo Magnitude 8.0

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Police University

Police University

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Yona of the Dawn

Yona of the Dawn

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wolf Girl & Black Prince

Wolf Girl & Black Prince

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Troubled Life of Miss Kotoura

The Troubled Life of Miss Kotoura

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
TONIKAWA: Over the Moon for You

TONIKAWA: Over the Moon for You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
SING

SING "YESTERDAY" FOR ME

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Engaged to the Unidentified

Engaged to the Unidentified

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taisho Otome Fairy Tale

Taisho Otome Fairy Tale

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
As the Moon, So Beautiful

As the Moon, So Beautiful

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beyond the Boundary

Beyond the Boundary

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Hello World

Hello World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Me, Love Me Not

Love Me, Love Me Not

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Another

Another

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Maid Sama!

Maid Sama!

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Little Monster

My Little Monster

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
ReLIFE: Kanketsu-hen

ReLIFE: Kanketsu-hen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ReLIFE

ReLIFE

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry