• No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Nowhere Inn

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Run Sweetheart Run

  • 1917

    ★★★

  • El Supremo Manuscrito

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Morgue

    ★★

  • Orsai

  • Anna

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Avengement

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Witness of Another World

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Widows

    ★★★★