Sort by

jagdish singh has logged 47 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men Who Save the World

Men Who Save the World

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
C U Soon

C U Soon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
I See You

I See You

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Cohabitation

A Cohabitation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulang

Pulang

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hide N' Run

Hide N' Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malik

Malik

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Radius

Radius

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Brother... Nikhil

My Brother... Nikhil

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Helen

Helen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumper

Jumper

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Inuyashiki

Inuyashiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Superdeep

The Superdeep

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
How I Became a Superhero

How I Became a Superhero

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cyberbully

Cyberbully

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Girl and the Gun

The Girl and the Gun

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Legion

Legion

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry