• Black Widow

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Marvel Rising: Secret Warriors

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★

  • The Realm

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • School's Out

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Grandmother's Gold

    ★★★★★

  • Keep an Eye Out

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Knife+Heart

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

  • Thelma