Sort by

Jake has logged 25 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry