Sort by

Jacob Suggs has logged 17 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry