jacobspooner has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
You've Got Beautiful Stairs, You Know...

You've Got Beautiful Stairs, You Know...

1986
×
Edit this entry  
28
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
300

300

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Crying

Crying

2021
×
Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
filmMAKER

filmMAKER

2020
×
Edit this entry  
11
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Left

One Left

2021
×
Edit this entry  
06
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
03
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blackfish

Blackfish

2013
×
Edit this entry  
03
Making The Irishman

Making The Irishman

2020
×
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry