Sort by

Jacob Pogue has logged 95 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Atlantis: Milo's Return

Atlantis: Milo's Return

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry