Jacob Pogue has logged 23 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry