Jacob Pogue has logged 119 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry