Sort by

Jacob has logged 28 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Firestorm

Firestorm

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Sweet Home

Home Sweet Home

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hunting Ground

Hunting Ground

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fatale

Fatale

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Money Train

Money Train

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Diary of a Hitman

Diary of a Hitman

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ransom for a Dead Man

Ransom for a Dead Man

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prescription: Murder

Prescription: Murder

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadly Hero

Deadly Hero

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night Falls on Manhattan

Night Falls on Manhattan

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry