Sort by

Jacob has logged 312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Victim

The Victim

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Kingdom of the Blind, the Man with One Eye Is King

In the Kingdom of the Blind, the Man with One Eye Is King

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Science Project

My Science Project

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Paper Chase

The Paper Chase

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Perfect

Perfect

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kindred

The Kindred

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Third Degree Burn

Third Degree Burn

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

Wojnarowicz: F**k You F*ggot F**ker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Children of the Corn II: The Final Sacrifice

Children of the Corn II: The Final Sacrifice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Champions

National Champions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Link

Link

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guyana: Crime of the Century

Guyana: Crime of the Century

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Night Terror

Night Terror

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Rain Killer

The Rain Killer

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cellar

The Cellar

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tall T

The Tall T

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patrick Still Lives

Patrick Still Lives

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Count Yorga, Vampire

Count Yorga, Vampire

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry