Sort by

Jacob has logged 26 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The One I Love

The One I Love

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tattoo

Tattoo

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Domino

Domino

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fan

The Fan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fan

The Fan

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Massacre Mafia Style

Massacre Mafia Style

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spring

Spring

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry