• Dune

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★½