Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gaia

Gaia

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry