Sort by
  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Stutz

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Inspection

    ★★★

  • Bros

    ★★½

  • Blonde

    ★★

  • Saint Omer

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Next Exit

    ★★★

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Godland

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Holy Spider

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Hunt

    ★★★

  • EO

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • 2022 Oscar-Nominated Shorts - Live Action

    ★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½