Sort by

Jacob Elijah Tucker has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry