Jacob has logged 28 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The People vs. George Lucas

The People vs. George Lucas

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Comet

Comet

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Men

Little Men

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Delta Boys

Delta Boys

2012
×
★★
Read the review Edit this entry