• Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Burning Cane

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • Rent

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Second Act

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • A Trans with a Movie Camera

    ★★★★

  • The Burial of Kojo

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★