Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Edit this entry  
17
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Doom

Doom

2005
×
Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
★★
Edit this entry  
18
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
ODDTAXI

ODDTAXI

2021
×
Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
27
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
Monster

Monster

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
Edit this entry  
04
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry