Sort by

jacob2150 has logged 27 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How Do You Measure a Year?

How Do You Measure a Year?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Haulout

Haulout

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry