Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Ice Merchants

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Stranger at the Gate

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Haulout

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • How Do You Measure a Year?

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Affairs of the Art

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • BoxBallet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Palm Springs

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★½

  • Paddington

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★★