Sort by

Jacob has logged 70 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mei and the Kittenbus

Mei and the Kittenbus

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Happily Never After

Happily Never After

2012
×
Edit this entry  
29
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
The Pixel Painter

The Pixel Painter

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Explosions

Explosions

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vinyl

Vinyl

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1995
×
★★½
Edit this entry  
28
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

1992
×
★★½
Edit this entry  
28
Tempbot

Tempbot

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Adicolor Yellow

Adicolor Yellow

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Tetra Vaal

Tetra Vaal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love's Routine

Love's Routine

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Saving Norman

Saving Norman

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
The Smile Man

The Smile Man

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spirit of a Denture

Spirit of a Denture

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ventriloquist

The Ventriloquist

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Envelope

Envelope

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Ten Thousand Days

Ten Thousand Days

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Event

The Event

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Nimbus Machina

Nimbus Machina

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
PostHuman

PostHuman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tale About the Cat and the Moon

Tale About the Cat and the Moon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Kumail Nanjiani: Beta Male

Kumail Nanjiani: Beta Male

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Good Old Fashioned Orgy

A Good Old Fashioned Orgy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Last Dive

One Last Dive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X - He's Always Watching

X - He's Always Watching

2013
×
★★
Edit this entry  
19
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Nailbiter

Nailbiter

2013
×
★★
Edit this entry  
16
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry