Sort by

Jacob has logged 301 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Bells of St. Mary's

The Bells of St. Mary's

1945
×
★★★★
Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★½
Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Last Days on Mars

The Last Days on Mars

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Jobs

Jobs

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Turbo

Turbo

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Parkland

Parkland

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★
Edit this entry  
31
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Enough

Enough

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Monsters Wanted

Monsters Wanted

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Logorama

Logorama

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Adventures in the Sin Bin

Adventures in the Sin Bin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry