Sort by

Jack has logged 216 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
It's Not Just You, Murray!

It's Not Just You, Murray!

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Same Player Shoots Again

Same Player Shoots Again

1968
×
★★
Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Father Stu

Father Stu

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
Edit this entry  
18
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2013
×
Edit this entry  
12
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Recreation

Recreation

1914
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Something to Remember

Something to Remember

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★½
Edit this entry  
04
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Edit this entry  
01
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Edit this entry  
29
Total Recall

Total Recall

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Desperado

Desperado

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Antrum

Antrum

2018
×
Edit this entry  
21
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hold Your Fire

Hold Your Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Amandla! A Revolution in Four-Part Harmony

Amandla! A Revolution in Four-Part Harmony

2002
×
★★★½
Edit this entry