Sort by

Jack has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Encounter

Encounter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Tumbledown

Tumbledown

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry