• Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • The Bubble

    ½

  • Moonshot

    ★½

  • Deep Water

    ★½

  • Cheaper by the Dozen

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Linoleum

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • No Exit

    ★½

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • This Much I Know to Be True

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Hatching

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Master

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Mixtape

    ★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • House of Gucci

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Jesus Music

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★