Sort by

Jack has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Losers

The Losers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry