Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Nick Kroll: Little Big Boy

    ★★★★

  • Patton Oswalt: We All Scream

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • LuLaRich

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½