Sort by

JackSpinx has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mine Wars

Mine Wars

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Garfield

Garfield

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maniac

Maniac

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gringo

Gringo

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry