Jackson has logged 1,075 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Satan's School for Girls

Satan's School for Girls

1973
×
½
Edit this entry  
29
Hot Summer in Barefoot County

Hot Summer in Barefoot County

1974
×
Edit this entry  
29
The Roommates

The Roommates

1973
×
★★
Edit this entry  
29
Satan Rides the Media

Satan Rides the Media

1998
×
★½
Edit this entry  
29
The Thirsty Dead

The Thirsty Dead

1974
×
½
Edit this entry  
28
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★
Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

1980
×
★★
Edit this entry  
28
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★½
Edit this entry  
28
Byrd: The Life & Tragic Death of James Byrd Jr.

Byrd: The Life & Tragic Death of James Byrd Jr.

×
★½
Edit this entry  
28
Brotherhood of Death

Brotherhood of Death

1976
×
★★
Edit this entry  
27
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★½
Edit this entry  
27
Spine

Spine

1986
×
½
Edit this entry  
27
The Hollywood Strangler Meets the Skid Row Slasher

The Hollywood Strangler Meets the Skid Row Slasher

1979
×
Edit this entry  
27
Weekend of Terror

Weekend of Terror

1970
×
★½
Edit this entry  
26
One by One We Will Take You: The Untold Saga of The Evil Dead

One by One We Will Take You: The Untold Saga of The Evil Dead

2007
×
★½
Edit this entry  
26
Debbie Does Dallas Uncovered

Debbie Does Dallas Uncovered

2005
×
Edit this entry  
26
The Dark Side Of Porn: Hunting Emmanuelle

The Dark Side Of Porn: Hunting Emmanuelle

2006
×
Edit this entry  
26
California Split

California Split

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Side of Porn - Porn Shutdown

The Dark Side of Porn - Porn Shutdown

2005
×
Edit this entry  
25
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★
Edit this entry  
25
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Edit this entry  
24
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
Edit this entry  
24
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown

2003
×
★½
Edit this entry  
24
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★
Edit this entry  
22
TNT Jackson

TNT Jackson

1974
×
½
Edit this entry  
21
Keep My Grave Open

Keep My Grave Open

1976
×
Edit this entry  
21
Nude on the Moon

Nude on the Moon

1961
×
Edit this entry  
21
Garden of the Dead

Garden of the Dead

1972
×
½
Edit this entry  
21
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
½
Edit this entry  
21
Fear, Panic & Censorship

Fear, Panic & Censorship

2000
×
Edit this entry  
20
The Real Animal Farm

The Real Animal Farm

2006
×
Edit this entry  
20
Spin

Spin

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Children of Darkness

Children of Darkness

1983
×
★½
Edit this entry  
20
Fear and Loathing on the Road to Hollywood

Fear and Loathing on the Road to Hollywood

1978
×
★★
Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Report from the Aleutians

Report from the Aleutians

1943
×
★★
Edit this entry  
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
Edit this entry  
19
K2 & The Invisible Footmen

K2 & The Invisible Footmen

2015
×
Edit this entry  
19
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★½
Edit this entry  
19
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stanley Kubrick's Boxes

Stanley Kubrick's Boxes

2008
×
Edit this entry  
18
The Dark Side of Porn: Does Snuff Exist

The Dark Side of Porn: Does Snuff Exist

2006
×
Edit this entry  
18
The Raven

The Raven

1935
×
Edit this entry  
18
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★½
Edit this entry  
17
Cane Toads: An Unnatural History

Cane Toads: An Unnatural History

1988
×
Edit this entry  
17
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Edit this entry