• life, like water, flows to greater bodies

    ★½

  • Parenthesis

    ★½

  • Blue Distance

    ★½

  • Pilgrimage

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★

  • Black Vulture

    ★½

  • From Bakersfield to Mojave

    ★½

  • Stillwater

  • The Velvet Underground

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Benning's Dream

  • Army of the Dead

    ½

  • Honest Money

  • Nobody

    ★★½

  • Flight

  • Le Rêve

  • Ningún lugar para morir

  • Asphalt Shutters

    ★★

  • THOMA

    ★★½

  • Untitled (for Harry)

  • Gaurav Chale Gaya

  • The Little Things

    ½

  • Primavera

    ½

  • Long Toast

    ½

  • 13

    ★½

  • OPAL

    ½

  • Deep Blue | Down the Rabbit Hole

    ★★½

  • Bad Mood

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Perdue

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

    ★½

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

    ★★

  • Affirmation

  • On Paradise Road

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Night Reflection (IV)

  • Three Sketches of Home

  • Still Processing

    ★½

  • Under the Cold Stars

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Apertures (a brighter darkness)

  • Tenet

    ★★½

  • As Long as There Is Breath

  • The Tax Collector

    ½

  • Farewell to the Seashore

    ★½

  • Borgo

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ½

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

    ★½

  • Athlete A

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • 8:46

    ★★

  • Alfred

    ★½

  • Semiotics of the City

  • A Loft Again

    ★½

  • SLEEPWALKER

  • TFW No GF

    ½

  • I've Been Afraid

  • Chunky Shrapnel

    ½

  • Fire Escape

  • Moonsong

    ★½

  • Deviation

  • Sincerely Louis C.K.

    ½

  • Distance Film

    ★★

  • noonwraith blues