Sort by

Jackson has logged 33 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★½
Edit this entry  
27
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman

Batman

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Force of Evil

Force of Evil

1948
×
★★★
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
Starfuckers

Starfuckers

2022
×
Edit this entry  
13
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Crazeologie

Crazeologie

1954
×
Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry