jackson has logged 13 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry