Sort by

Skye has logged 74 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
01
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
04
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
04
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry