Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
To Build a Fire

To Build a Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Umma

Umma

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Earth

After Earth

2013
×
½
Edit this entry  
09
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Flee

Flee

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry