Sort by
  • Priscilla

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Overwritten

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Athena

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • White Noise

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Elvis

    ★½

  • The Stranger

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Morbius

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Stranger

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Midnight in the Switchgrass

    ½

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • The Runaway

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Calibre

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • The Field Guide to Evil

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Jungle

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • XX

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★★★

  • Southbound

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • good kid, m.A.A.d city

    ★★★★½