Sort by
  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • The Invitation

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • In Retrospect

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★