• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★½

  • Swansong

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★★½

  • Aaaaaaaah!

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • The Double

    ★★★½

  • Computer Chess

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Sightseers

    ★★★½

  • Seven Psychopaths

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Kill List

    ★★★

  • The Wicker Tree

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★½

  • Submarine

    ★★★★½

  • I'm Still Here

    ★★★½

  • Shutter Island

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Down Terrace

    ★★★

  • District 9

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★½

  • Bronson

    ★★★★

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★½

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★½

  • Ghost Rider

    ★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½