Sort by

jackkyser has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guilty by Suspicion

Guilty by Suspicion

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Come As You Are

Come As You Are

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Together Together

Together Together

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry