Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hundreds of Beavers

Hundreds of Beavers

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
I Shot Jesse James

I Shot Jesse James

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Personality Crisis: One Night Only

Personality Crisis: One Night Only

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Massacre Gun

Massacre Gun

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Napoleon

Napoleon

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May December

May December

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Swan

The Swan

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Art of Human Flight

The Secret Art of Human Flight

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dreamin' Wild

Dreamin' Wild

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry