Sort by
  • Spirited

    ★★★½

  • Sam & Kate

    ★★★★★

  • Amsterdam

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The One You're With

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • The Good House

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Flag Day

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Your Honor

    ★★★½